Ndërlidhjet

Ngjarjet kryesore të vitit 2021 në video


Ngjarjet kryesore të vitit 2021 në video
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:20:57 0:00

Donald Trump u largua dhe Joe Biden mori pushtetin; talibanët rimorën kontrollin e Afganistanit; dhe variantet me shpejtësi të madhe të përhapjes ndryshuan kursin e pandemisë së vazhdueshme të COVID-19. Këto janë disa prej ngjarjeve kryesore që karakterizuan vitin 2021. (Përgatitën: Trim Haliti, Arton Konushevci dhe Lendi Susuri)

XS
SM
MD
LG