Ndërlidhjet

Nis muaji i futbollit në Evropë


Nis muaji i futbollit në Evropë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:17 0:00

Italia do të ballafaqohet me Turqinë në Romë, të premten e 11 qershorit, teksa Euro 2020 do të nisë më në fund, me një vit vonesë, ndërsa koronavirusi po vazhdon të hedhë një hije mbi Kampionatin Evropian të futbollit. I shtyrë për 12 muaj për shkak të pandemisë, turneu – që u fitua për herë të fundit nga Portugalia – do të luhet për herë të parë nëpër shtete të ndryshme të kontinentit, teksa nikoqire të ndeshjeve do të jenë 11 qytete. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG