Ndërlidhjet

Olimpiadë në pandemi


Olimpiadë në pandemi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:12 0:00

Organizatorët e Lojërave Olimpike Tokio 2020, njoftuan se do të kufizojnë deri në 10.000 numrin e shikuesve, me qëllim që të ulin mundësinë e përhapjes së COVID-19; dyqanet dhe restorantet në Indi u rihapën pas rënies së infektimeve; Brazili ka nisur një fushatë të vaksinimit masiv, teksa numri i vdekjeve në këtë shtet ka kaluar shifrën prej gjysmë milioni; një ish-zyrtar amerikan i shëndetësisë thotë se shteti po përjeton rritjeve të rasteve të reja si pasojë e variantit Delta; grupi amerikan i rokut Foo Fighters mbajnë koncert në Nju Jork, ku të pranishmit ishin të vaksinuar plotësisht, pavarësisht se për këtë gjë kishte protesta nga grupet kundër vaksinimit. (Përgatitën: Mimoza Sadiku dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG