Ndërlidhjet

Mungesa e ujit shtyn palestinezin t’i mbjellë dredhëzat në thëngjill


Mungesa e ujit shtyn palestinezin t’i mbjellë dredhëzat në thëngjill
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:32 0:00

Një kultivues palestinez dredhëzash, pas ballafaqimit me mungesën e ujit në Bregun Perëndimor, të okupuar nga Izraeli, ka gjetur një metodë të re të ujitjes, e cila, thotë ai, ka rezultuar mjaft e dobishme për shëndetin e të mbjellave. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG