Ndërlidhjet

Pandemia po jep shenja ngadalësimi


Pandemia po jep shenja ngadalësimi
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00

Vdekjet nga COVID-19 në mbarë botën kanë kaluar shifrën e tre milionëve teksa India ka parë një rritje të rasteve; policia në Brazil ka ndaluar persona që kanë shkuar nëpër klube nate dhe i ka mbyllur lokalet; gjysma e popullsisë së rritur në SHBA kanë pranuar të paktën një dozë të vaksinës, teksa eksperti amerikan për sëmundje infektive, Anthony Fauci ka thënë se pret që të hiqet menjëherë pauza e përkohshme për përdorimin e vaksinës Johnson & Johnson; izraelitët janë lejuar që të mos përdorin maska në ambiente të hapura për herë të parë qe një vit, ndërkaq në Zelandën e Re arritën pasagjerët e parë nga Australia, pas lehtësimit të kufizimeve.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG