Ndërlidhjet

Për apo kundër vrasjes së ariut?


Për apo kundër vrasjes së ariut?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:25 0:00

Një ari që dyshohet se i kanë vrarë të vegjëlit ka shkaktuar dëme në një fshat të Prizrenit. Agjencia Pyjore e Kosovës ka marrë vendim për vrasjen e këtij ariu, pavarësisht pse Agjencia për Mbrojtjen e Mjedisit ka thënë përmes një postimi në Facebook se ky vendim është në kundërshtim me rekomandimet dhe qëndrimet e komisionit profesional të Ministrisë së Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor që është ngritur për vlerësimin e kësaj gjendjeje. Por si mendoni ju, a duhet vrarë këtë kafshë?

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG