Ndërlidhjet

Përfundon takimi i presidentëve Biden dhe Putin


Presidenti rus, Vladimir Putin, dhe presidenti amerikan, Joe Biden.
Presidenti rus, Vladimir Putin, dhe presidenti amerikan, Joe Biden.

Në Gjenevë të Zvicrës përfundoi samiti midis presidentit të Shteteve të Bashkuara, Joe Biden, dhe presidentit të Rusisë, Vladimir Putin.

Lajmi u konfirmua nga zyrtarë të Shtëpisë së Bardhë.

Bisedimet midis dy presidentëve zgjatën më shumë se tri orë dhe u zhvilluan në dy runde.

Video:

Takohen Biden dhe Putin
Ju lutem prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:00:33 0:00

Nuk është ende e qartë se për çfarë është biseduar dhe nëse është arritur ndonjë marrëveshje.

Biden dhe Putin pritet të dalin së shpejti në konferenca të ndara për media.

*Shënim: Deklaratat e presidentëve Biden dhe Putin për mediat mund t'i lexoni këtu.

XS
SM
MD
LG