Ndërlidhjet

Kosnett: Me BE-në kemi partneritet dhe jo rivalitet


Kosnett: Me BE-në kemi partneritet dhe jo rivalitet
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:13:47 0:00

Ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett në një intervistë për Radion Evropa e Lirë tha se për të arritur një marrëveshje gjithëpërfshirëse, palët duhet të bëjnë kompromise. Duke folur për dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, si dhe bashkëpunimit që ka SHBA-ja me Bashkimin Evropian, Kosnett tha se me Brukselin, Uashingtoni ka partneritet dhe jo rivalitet.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG