Ndërlidhjet

Porti i Bejrutit, gati një vit pas katastrofës


Porti i Bejrutit, gati një vit pas katastrofës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Pamjet nga dronët shfaqin portin e shkatërruar të Bejrutit, gati një vit pasi një shpërthim i madh aty i mori jetën më shumë se 200 personave, dhe la të lënduar qindra të tjerë. Pjesë të mëdha të kryeqytetit libanez po ashtu pësuan dëme serioze nga shpërthimi i 4 gushtit të 2020-ës, i shkaktuar nga një sasi e madhe e nitratit të amonit, ndërsa katastrofa vetëm sa e përkeqësoi dukshëm gjendjen e ekonomisë së vendit. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG