Ndërlidhjet

Prania "e mistershme" e Kinës në Kosovë


Prania "e mistershme" e Kinës në Kosovë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:11:42 0:00

Në shikim të parë, prania e Kinës në Kosovë duket minimale - kryesisht për shkak të mosnjohjes së vendit dhe mungesës së lidhjeve diplomatike. Megjithatë, shteti komunist ka një zyrë në Prishtinë prej vitesh dhe shefi i saj shfaqet, kohë pas kohe, në takime me personalitete të ndryshme. Cili është, në fakt, roli i saj?

XS
SM
MD
LG