Ndërlidhjet

Serbët nuk zmbrapsen nga barrikadat “pa plotësimin e kushteve”


Serbët nuk zmbrapsen nga barrikadat “pa plotësimin e kushteve”
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:24 0:00

Qindra qytetarë serbë nga pjesë të ndryshme të Kosovës u mblodhën të enjten në veri të vendit, duke parashtruar një varg kërkesash për heqjen e barrikadave të ngritura në këtë zonë. Protesta u thirr nga i ashtuquajturi Shtab i krizave, i cili përbëhet nga punonjës të institucioneve të Serbisë në Kosovë dhe përfaqësues të partisë më të madhe të serbëve, Lista Serbe. Disa qytetarë të anketuar nga REL-i, thanë se janë të privuar nga të drejtat e tyre; të tjerë thanë se nuk e kanë idenë se përse protestojnë.  

Qindra qytetarë serbë nga pjesë të ndryshme të Kosovës u mblodhën të enjten në veri të vendit, duke parashtruar një varg kërkesash për heqjen e barrikadave të ngritura në këtë zonë. Protesta u thirr nga i ashtuquajturi Shtab i krizave, i cili përbëhet nga punonjës të institucioneve të Serbisë në Kosovë dhe përfaqësues të partisë më të madhe të serbëve, Lista Serbe. Disa qytetarë të anketuar nga REL-i, thanë se janë të privuar nga të drejtat e tyre; të tjerë thanë se nuk e kanë idenë se përse protestojnë.

XS
SM
MD
LG