Ndërlidhjet

Ramazan larg shtëpisë për gazetarët afganë në Kosovë


Ramazan larg shtëpisë për gazetarët afganë në Kosovë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:52 0:00

Disa gazetarë afganë, të strehuar në Kosovë, thonë se e ndiejnë mungesën e familjes dhe të traditave afgane në muajin e Ramazanit. Tash e disa javë, ata kanë krijuar një rutinë të jetës dhe të punës, shumë kilometra larg vendlindjes së trazuar nga regjimi taliban.

XS
SM
MD
LG