Ndërlidhjet

Refugjatët ukrainas detyrohen t'i lënë hotelet në Bullgari për t’u hapur vend turistëve


Refugjatët ukrainas detyrohen t'i lënë hotelet në Bullgari për t’u hapur vend turistëve
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:00 0:00

Refugjatët nga lufta në Ukrainë, të cilëve u është ofruar strehim në Bullgari, po detyrohen të largohen nga hotelet përgjatë Detit të Zi. Në prag të sezonit turistik veror, Qeveria bullgare shkurtoi subvencionet për hotelet që i strehojnë ato. Përgatitën: Besmir Nenaj dhe Lendi Susuri

XS
SM
MD
LG