Ndërlidhjet

Refugjati sirian synon Paralimpiadën në Tokio


Refugjati sirian synon Paralimpiadën në Tokio
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:58 0:00

Sapo zhytet në pishinë në Qendrën Ujore Olimpike të Athinës, Ibrahim Al Hussein tregon se është notar i zoti. Refugjati sirian synon të marrë pjesë në Lojërat Paralimpike në Tokio këtë verë, por për të arritur deri në këtë pikë s’e ka pasur rrugën aspak të lehtë. Gjatë luftës civile në Siri, ai e ka humbur njërën këmbë, ndërsa në tjetrën e ka të vendosur brenda një shufër metalike. Që atëherë, ai është i vendosur ta ndryshojë jetën e tij. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG