Ndërlidhjet

Rindërtohet arena e Koloseumit romak


Rindërtohet arena e Koloseumit romak
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:11 0:00

Vizitorët në Koloseumin e Romës së lashtë në të ardhmen do të mund të qëndrojnë aty ku dikur luftonin gladiatorët. Deri më 2023, arena do të bëhet me një dysheme elastike, falë teknologjisë së avancuar, dhe do t'i mundësojë turistëve të shohin sikur vizitorët në shekullin 19. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG