Ndërlidhjet

Robotët shpërndajnë ujë Zemzemi për pelegrinët


Robotët shpërndajnë ujë Zemzemi për pelegrinët
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:09 0:00

Robotë të mençur po shpërndajnë për pelegrinët ujë të shenjtë nga pusi i Zemzemit, në një përpjekje për të shmangur kontaktin mes punëtorëve dhe njerëzve të tjerë, si pjesë e masave parandaluese kundër COVID-19, para fillimit të sezonit të ardhshëm të haxhillëkut në Mekë. Arabia Saudite ka njoftuar se do t’i lejojë 60.000 banorë të vaksinuar që të shkojnë për haxhillëk këtë vit, por myslimanëve nga vendet e tjera u është ndaluar udhëtimi për të dytin vit rresht. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG