Ndërlidhjet

Nënë e bijë me mision fuqizimin e grave


Nënë e bijë me mision fuqizimin e grave
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:18 0:00

Në një punëtori të vogël në Prishtinë, Raze Sadrija ka arritur të aftësojë qindra gra në zanatin e rrobaqepësisë. Në vitin 2003, ajo ka themeluar Shoqatën “Bardha”, të cilën sot e drejton vajza e saj. Shumë gra që kanë ndjekur kurset në këtë qendër, kanë arritur të punësohen dhe të pavarësohen ekonomikisht.

XS
SM
MD
LG