Ndërlidhjet

Shpërthen vullkani në ishullin e Spanjës


Shpërthen vullkani në ishullin e Spanjës
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:50 0:00

Vullkani Cumbre Vieja ka shpërthyer në La Palma të Ishujve Kanare të Spanjës, të dielën, duke nxjerrë lavë, hi e tym të madh, duke detyruar evakuimin e rreth 5 mijë personave nga zona, dhe duke shkatërruar disa shtëpi. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG