Ndërlidhjet

Shpresat te diamantet


Shpresat te diamantet
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:43 0:00

Banorët e një fshati të quajtur Kuahlathi, në provincën Kuazulu-Natal të Afrikës së Jugut, kanë gjetur disa gurë të paidentifikueshëm në një fushë, që i kanë shtyrë të besojnë se vlejnë shumë dhe se do t'i pasurojnë. Njerëz nga e mbarë Afrika e Jugut kanë udhëtuar për t’iu bashkuar fshatarëve që kanë qenë duke gërmuar prej ditësh, pasi një bari - i cili në një fushë të hapur nxori gurin e parë, që disa besojnë se ishte kristal kuarci - përhapi fjalët. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG