Ndërlidhjet

Shqipëria bëhet gati për vizitën e Zelenskyt para Samitit për Ukrainën


Shqipëria bëhet gati për vizitën e Zelenskyt para Samitit për Ukrainën
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:44 0:00

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, dhe liderë të shteteve të Evropës Juglindore do ta kenë për destinacion Shqipërinë më 28 shkurt. Ata i grumbullon në Kongresin e Pallateve në Tiranë, Samiti për Ukrainën, ku do të flitet për çështje të sigurisë dhe për mbështetjen për Ukrainën.

XS
SM
MD
LG