Ndërlidhjet

Si u komentua 20-vjetori i çlirimit?


Si u komentua 20-vjetori i çlirimit?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:05 0:00

Me shumë nostaligji dhe mirënjohje, shqiptarët në Kosovë kanë mirëpritur ata që cilësojnë si heronjtë e tyre. Ish-presidenti amerikan, Bill Clinton, ish-Sekretarja amerikane e Shtetit, Madeleine Albright dhe Gjenerali amerikan Wesley Clark, kanë qenë vetëm disa prej personaliteteve që kanë vizituar Kosovën, për të shënuar 20-vjetorin e hyrjes së trupave të NATO-s në këtë vend. Nëpër rrjetet sociale kanë qarkulluar shumë fotografi, përmes së cilave janë rikujtuar përjetimet e luftës, që ka ndodhur më 1999.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG