Ndërlidhjet

Sportet marciale si ‘armë’ kundër persekutimit fetar


Sportet marciale si ‘armë’ kundër persekutimit fetar
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:13 0:00

Gratë dhe vajzat pakistaneze nga komuniteti pakicë Shia Hazara sfidojnë zakonet shoqërore duke praktikuar arte marciale. Ata thonë se karateja i fuqizon ato duke përfshirë edhe në luftën e tyre kundër persekutimit fetar. (Përgatitën: Shkëlqim Hysenaj dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG