Ndërlidhjet

Një krah i qindra viktimave të dhunës


Një krah i qindra viktimave të dhunës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:17 0:00

Jubilea Kabashi, nënë e dy fëmijëve, ka njëzet vjet që udhëheq Qendrën për Strehimin e Grave dhe Fëmijëve në Prizren. E kërcënuar, e me raste edhe e sulmuar fizikisht, Jubilea u ka dalë në ndihmë qindra grave viktima të dhunës në familje. Mbrojtja dhe siguria për to janë prioritete pa alternativë, thotë Jubilea.

XS
SM
MD
LG