Ndërlidhjet

Stuhia e rërës kaplon qytetin kinez


Stuhia e rërës kaplon qytetin kinez
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:03 0:00

Një stuhi rëre është përhapur nëpër qytetin e Dunhuangut, në provincën Gansu të Kinës. Sipas departamentit rajonal të meteorologjisë, dukshmëria është reduktuar në vetëm pesë metra. Pamjet shfaqin stuhinë, sikur një mur, duke mbuluar zona urbane dhe autostrada. Ajo besohet të ketë arritur një lartësi prej mbi njëqind metrash. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Lendi Susuri)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG