Ndërlidhjet

Shtatëmbëdhjetë vjet nga sulmet në SHBA


Shtatëmbëdhjetë vjet nga sulmet në SHBA
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:01:41 0:00

Në vitin 2001, Shtetet e Bashkuara përjetuan sulmet me vdekjeprurëse terroriste. Dhjetë vjet pas sulmeve në Nju Jork dhe Uashington, njeriu që i urdhëroi dhe udhëhoqi këto sulme, Osama Bin Laden, u vra në Pakistan nga forcat amerikane. Edhe pse Bin Laden u vra, lufta kundër terrorizmit është duke vazhduar edhe sot.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG