Ndërlidhjet

Sulm vetëvrasës pranë një xhamie shiite në Kabul


Një sulm vetëvrasës ka ndodhur në afërsi të një xhamie shiite në Kabul të Afganistanit. Sipas zyrtarëve afgan të paktën pesë persona janë vrarë dhe 20 të tjerë janë plagosur. Shpërthimi ka ndodhur pas lutjeve të së premtes, një ditë para festës së Ashures.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG