Ndërlidhjet

Lajm i jashtëzakonshëm

Tensione para referendumit në Kataloni


Tensione para referendumit në Kataloni
Ju lutem të prisni
Embed

No media source currently available

0:00 0:03:51 0:00

Në rajonin spanjoll të Katalonisë, tensionet janë rritur para mbajtjes së referendumit të paralajmëruar për pavarësi më 1 tetor. Autoritetet spanjolle e kanë shpallur votimin si të paligjshëm dhe një numër i zyrtarëve katalanë, që kanë qenë të përfshirë në procesin e organizimit të referendumit janë arrestuar. (Video: Reutes)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG