Ndërlidhjet

Thaçi: Gabime politike edhe mund të kem bërë, por krime të luftës kurrë


Thaçi: Gabime politike edhe mund të kem bërë, por krime të luftës kurrë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:00:57 0:00

Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë të hënën gjatë adresimit ndaj publikut se nëse konfirmohet aktakuza e Prokurorit të Specializuar kundër tij, atëherë ai do të japë menjëherë dorëheqje nga pozita që ka. “Ju siguroj edhe një herë, me drejtësinë nuk do të përballem nga kjo zyrë. Nëse aktakuza konfirmohet, unë menjëherë do të jap dorëheqje si president i juaji dhe do të përballem me akuzat. Kosova është shtet i ri, por udhëheqësit e saj duhet të sillen si burrështetas të vërtetë. Do ta mbaj këtë barrë dhe ta mbroj veten time, luftën tonë për liri, me çdo forcë që kam”.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG