Ndërlidhjet

Trepça, pjesë e dialogut Kosovë-Serbi?


Trepça, pjesë e dialogut Kosovë-Serbi?
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:03:20 0:00

Zëdhënësja e Bashkimit Evropian, Maja Kocijançiq ka nxitur reagime pasi kur është pyetur për pasojat që mund të ketë dialogu ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, pas miratimit të Statutit të Trepçës nga Kuvendi i Kosovës, ajo ka theksuar se “të gjitha çështjet ndërmjet dy palëve duhet të zgjidhen përmes finalizimit të dialogut”. Ajo më vonë ka qartësuar deklaratat e bëra, mirëpo diskutimet në Kosovë kanë vazhduar.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG