Ndërlidhjet

Trump pas takimit me Kimin: Ndonjëherë duhet të largoheni


Trump pas takimit me Kimin: Ndonjëherë duhet të largoheni
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:36 0:00

Samiti bërthamor në mes presidentit amerikan, Donald Trump dhe liderit verikorean, Kim Jong-un ka përfunduar pa ndonjë marrëveshje, për shkak të mospajtimeve rreth sanksioneve të SHBA-së në këtë shtet. Duke folur në një konferencë për media në kryeqytetin e Vietnamit, Hanoi, Trump ka thënë se Shtetet e Bashkuara nuk mund të heqin sanksionet, pa u siguruar se Koreja Veriore është e përkushtuar në eliminimin e arsenalit bërthamor.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG