Ndërlidhjet

Gjetja e kufomave të rusëve përgjatë "Rrugës së vdekjes"

Tre muaj pas çlirimit të fshatit Blahodatne në rajonin lindor të Donjeckut, vullnetarët ukrainas po mbledhin eshtrat e ushtarëve rusë që përfundimisht do të shkëmbehen për shokët e tyre, të gjallë dhe të vdekur. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

XS
SM
MD
LG