Ndërlidhjet

"Mbetemi njerëz": Ukraina ofron këmbimin e ushtarëve të vrarë


"Mbetemi njerëz": Ukraina ofron këmbimin e ushtarëve të vrarë
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:39 0:00

Vullnetarët ukrainas zbuluan rreth 20 trupa të ushtarëve rusë të vrarë pranë fshatit Dovhenke, në rajonin e Harkivit. Mbetjet ishin në pyllin jashtë fshatit. Trupat janë ekzaminuar dhe janë regjistruar gjësendet personale, si paratë dhe dokumentet. Pas ekzaminimit mjeko-ligjor, eshtrat e ushtarëve rusë mund të ofrohen në këmbim të trupave të ushtarëve ukrainas. Pas ekzaminimit mjeko-ligjor, eshtrat e ushtarëve rusë mund të ofrohen në këmbim të trupave të ushtarëve ukrainas. (Përgatitën: Syzanë Paçarizi dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG