Ndërlidhjet

Ukrainasi që me muaj e kërkoi shoqen e vdekur nën rrënoja


Ukrainasi që me muaj e kërkoi shoqen e vdekur nën rrënoja
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:47 0:00

Një burrë ukrainas ka gërmuar disa muaj nën rrënojat e një ndërtese për të gjetur shoqen e tij të ngushtë, të cilën e njihte prej fëmijërisë. Pavlo Holub jeton në Izjum. Ky qytet ka qenë për gjashtë muaj nën kontrollin e ushtrisë ruse dhe më pas është kthyer në duart e ukrainasve. Përgjatë periudhës së pushtimit, Holub ka thënë se zyrtarët e emëruar nga Moska e kanë urdhëruar t’i varrosë 17 ushtarë ukrainas në një varrezë masive. (Përgatitën: Krenare Cubolli & Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG