Ndërlidhjet

Ukrainasit të mllefosur nga sulmet e reja ruse


Ukrainasit të mllefosur nga sulmet e reja ruse
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

Të paktën gjashtë persona kanë vdekur si pasojë e sulmeve të reja ruse ndaj infrastrukturës dhe ndërtesave të banimit në shumë qytete ukrainase. Autoritetet ukrainase thanë se sulmet janë kryer me raketa hipersonike, të cilat nuk mund t’i rrëzojnë forcat ushtarake të Ukrainës. Si pasojë e këtyre sulmeve, vetëm në Kiev kanë mbetur pa energji mbi 40 për qind të banorëve. (Përgatitën: Krenare Cubolli & Ibrahim Berisha)

XS
SM
MD
LG