Ndërlidhjet

Bileta drejt sigurisë: Trenat në Ukrainë vazhdojnë misionin e rrezikshëm mes pushtimit rus

Sistemi hekurudhor i Ukrainës u ka ndihmuar miliona njerëzve të largohen drejt vendeve më të sigurta, edhe pse stacionet dhe infrastruktura e tij janë shënjestruar nga raketat ruse. Këto imazhe tregojnë një tren që evakuon njerëz nga Pokrovski në Ukrainën lindore, drejt qyteteve paksa më të sigurta në perëndim. (Përgatiti: Syzanë Paçarizi)


Shfaq më shumë

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG