Ndërlidhjet

Ullinjtë si lëndë djegëse: Zgjidhja e sirianëve për dimër


Ullinjtë si lëndë djegëse: Zgjidhja e sirianëve për dimër
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:46 0:00

Sirianët i përdorin mbetjet e ullinjve për të prodhuar “birin”, një lëndë djegëse ekologjike, që përdoret për të ngrohur shtëpitë gjatë dimrit, si alternativë ndaj dizelit, të cilin shumë pak familje tani mund ta blejnë në provincën e Idlibit, në Siri. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG