Ndërlidhjet

Varre të denja për emigrantët e panjohur, të mbytur në Bosnje


Varre të denja për emigrantët e panjohur, të mbytur në Bosnje
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:25 0:00

Në disa vendbanime, përgjatë një pjese të lumit Drina, që formon një kufi natyror midis Bosnje e Hercegovinës dhe Serbisë, janë vendosur gurë të thjeshtë e të qëndrueshëm varresh, që shënojnë vendet ku prehen dhjetëra emigrantë që janë mbytur në vitet e fundit, gjatë përpjekjeve për të shkuar në Evropën Perëndimore. (Përgatiti: Trim Haliti dhe Arben Hoti)

XS
SM
MD
LG