Ndërlidhjet

Vdekjet në vendet e punës dhe "neglizhenca institucionale"


Vdekjet në vendet e punës dhe "neglizhenca institucionale"
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:02:51 0:00

Njoftimi i autoriteteve të Kosovës për vdekjen e një punëtori në vendin e tij të punës në Mitrovicë, ka nxitur reagime të ndryshme në rrjete sociale, në shumicën e të cilave është bërë thirrje për më shumë siguri në punë. Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka kërkuar hetim të këtij incidenti, derisa të tjerë i janë drejtuar po atij, duke i kërkuar që të jetë më i rreptë.

XS
SM
MD
LG