Ndërlidhjet

Vendet ku ajri vret


Vendet ku ajri vret
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:15 0:00

Qyteti pakistanez, Lahore, e kishte cilësinë më të keqe të ajrit në botë, përderisa Çadi zëvendësoi Bangladeshin si vendi me ajrin më vdekjeprurës më 2022, sipas një hulumtimi të përvitshëm global. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG