Ndërlidhjet

Vërshimet përmbytin provincat turke të shkatërruara nga tërmeti


Vërshimet përmbytin provincat turke të shkatërruara nga tërmeti
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:19 0:00

Të paktën 14 persona kanë humbur jetën, sipas autoriteteve turke, pasi vërshimet e shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm përmbytën provincat jugore turke Malatia, Shanlëurfa dhe Adëjaman. Disa prej këtyre provincave ende nuk i kanë kapërcyer vështirësitë e shkaktuara nga tërmetet shkatërrimtare të muajit të kaluar, nga të cilat humbën jetën më shumë se 48.000 persona dhe u zhvendosën shumë të tjerë. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG