Ndërlidhjet

Vizitorët kthehen në kalanë që përdorej nga xhihadistët


Vizitorët kthehen në kalanë që përdorej nga xhihadistët
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:01:47 0:00

Një kala e lashtë buzë liqenit, dikur e përdorur nga xhihadistët për të kryer sulme, po e rifiton ngadalë statusin e saj si qendër e rëndësishme kulturore, duke tërhequr vizitorë nga mbarë Siria e dërrmuar nga lufta. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Bujar Tërstena)

XS
SM
MD
LG