Ndërlidhjet

VV feston krijimin e saj me mijëra simpatizantë në shesh


VV feston krijimin e saj me mijëra simpatizantë në shesh
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:01:22 0:00

Mijëra aktivistë dhe simpatizantë të Lëvizjes Vetëvendosje u mblodhën në sheshin ‘Skënderbeu’ në Prishtinë për të shënuar 21-vjetorin e çlirimit të Kosovës nga forcat serbe si dhe 15-vjetorin e krijimit të kësaj partie. Për njohësit e çështjeve politike një tubim e tillë shihet si një përpjekje e LVV-së për të treguar muskujt kundër qeverisë së re të Avdullah Hotit. Vetëvendosje dhe lideri i saj Albin Kurti, humbën qeverisjen e vendit në fund të muajit mars pas një mocioni mosbesimi në parlament. Ish-kryeministri Kurti e ka quajtur Qeverinë Hoti si të jolegjitime dhe kërkon zgjedhje të parakohshme.

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG