Ndërlidhjet

Samiti për Ukrainën: Zelensky e Rama paralajmërojnë për rrezikun nga Rusia


Samiti për Ukrainën: Zelensky e Rama paralajmërojnë për rrezikun nga Rusia
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:04:49 0:00

Samiti për Ukrainën i bashkoi liderët e gjashtë shteteve të Ballkanit Perëndimor dhe atë të Moldavisë në kryeqytetin shqiptar, Tiranë, ku u pritën nga presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, dhe kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, para Pallatit të Kongreseve. Pas samitit, Rama dhe Zelensky paralajmëruan për rrezikun se Rusia mund të tentojë të destabilizojë edhe vende të tjera, si ato të Ballkanit Perëndimor.

XS
SM
MD
LG