Ndërlidhjet

Sezoni i zjarreve me pak zjarrfikës


Sezoni i zjarreve me pak zjarrfikës
Ju lutem prisni

No media source currently available

0:00 0:03:09 0:00

Kosova nuk ka numër të mjaftueshëm të zjarrfikësve në raport me popullsinë. Për më tepër, përfaqësues të tyre ankohen edhe për kushte të rënda pune. Ditë më parë, një zjarr masiv përfshiu një zonë malore të Mitrovicës së Jugut, duke ngritur alarmin për rrezikun nga zjarret në vend dhe kapacitetin e ulët për shuarjen e tyre.

XS
SM
MD
LG