Ndërlidhjet

Zjarret shkretojnë Kaliforninë


Zjarret shkretojnë Kaliforninë
Ju lutem të prisni

No media source currently available

0:00 0:00:54 0:00

Pyje të djegura, vetura të shkrumbuara dhe rrënoja të shumta janë pasojat e zjarrit “Dixie” në Kaliforni. Flakët, mbi 20 për qind e të cilave janë shuar gjatë fundjavës, i kanë bërë hi mbi 73 mijë hektarë në qarqet Pllumas dhe Bjut, në shtetin perëndimor amerikan, dhe kanë djegur krejtësisht dhjetëra shtëpi dhe prona, gjatë përhapjes së tyre nëpër rajon. (Përgatitën: Trim Haliti dhe Ibrahim Berisha)

Facebook Forum

XS
SM
MD
LG