Ndërlidhjet

16x9 Image

Zijadin Gashi

Zijadin Gashi, i lindur më 1973 në Prishtinë. Me gazetari ka filluar të merret që nga viti 1997, duke u angazhuar fillimisht nëpër mediat lokale. Si korrespondent i Radios Evropa e Lirë punon që nga maji i vitit 2001. Kryesisht ka mbuluar aktualitetin politik në Kosovë.

Nga 1 shkurti 2016 – 1 prill 2020, ka punuar si shef i Byrosë së Radios Evropa e Lirë, në Prishtinë. Ai është i martuar dhe ka 3 fëmijë.

Prodhuar nga Zijadin Gashi

Trego më shumë

XS
SM
MD
LG