Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti amerikan George Bush dhe homologu i tij afganë Hamid Kharzai pas takimit që patën sot në Uashington kanë paraqitur qëndrime të përbashkëta që kundërshtojnë raportin, se lufta e SHBA-ve në Irak e ka shtuar terrorizmin në mbarë botën.
"I kam lexuar vlerësimet kyçe të Shërbimit Kombëtarë të Kundërzbulimit. Pajtohem me konkluzionin e tyre, që për shkak të suksesit tonë kundër lidershipit të Al-Kaidës, armiku po bëhet më i pavarur. Armiku e shfrytëzon situatën në Irak si propagandë për të rekrutuar më shumë njerëz që do të vrasin të tjerët', tha Bush.
XS
SM
MD
LG