Ndërlidhjet

SEUL


Koreja e Veriut ka deklaruar se ka zhvilluar me sukses mëngjesin e sotëm prova të armëve bërthamore.
Sipas mediave koreano-jugore provat janë zhvilluar në verilindje të vendit. Burimet amerikane dhe koreano-jugore të zbulimit kanë parë aktivitete sizmike në rajonin në fjalë në kohën e provës. Kjo është prova e parë bërthamore e zhvilluar ndonjëherë nga Koreja e Veriut, derisa Penjani prej kohësh ka pranuar se zotëron armë bërthamore.
XS
SM
MD
LG