Ndërlidhjet

PRISHTINË


Ambasadorja e vullnetit të mirë e fondit për zhvillim të Kombeve të Bashkuara për gratë Nikoll Kidman, qëndron sot në Prishtinë.
Ceremonia e pritjes bëhet sonte, dhe në të janë ftuar kryeadministratori Joakim Ryker, si dhe përfaqësues të lartë të institucioneve vendore dhe ndërkombëtare në Kosovë.
Fituesja e çmimit Oskar, Nikoll Kidman, udhëheq misionin për mbështetje grave në vende të ndryshme të botës. Mësohet se Kidman viziton Kosovën me qëllim që t'i dëgjojë nga afër problemet e grave kosovare.
XS
SM
MD
LG