Ndërlidhjet

UASHINGTON


Presidenti i Shteteve të Bashkuara, George Bush, deklaroi se kundërshton çfarëdo ndarje të Irakut në rajonet kurde, shiite dhe sunite.
Në një intervistë për televizionin Fox, presidenti Bush ka vënë në pah se krijimi i tri rajoneve autonome mund të shkaktoj më shumë kaos në Irak.
XS
SM
MD
LG